Байерн – Шалке, полуфинал за Купата на Германия, от 21:30 часа (българско време)
По презумпция Байерн е фаворит за мача, който ще се играе в Мюнхен. Шалке на Магат обаче винаги е неудобен противник, а и спечели последния сблъсък между двата тима през декември.
Вероятни състави:
Байерн: Крафт, Лам, Тимошчук, Брено, Густаво, Пранич, Швайнщайгер, Робен, Мюлер, Гомес, Рибери
Отсъства: Олич
Шалке: Нойер, Учида, Хьоведес, Метцелдер, Ескудеро, Анан, Клуге, Шмиц, Хурадо, Фарфан, Раул
Отсъства: Хунтелаар
ПРОГНОЗА:
В този полуфинал има много горещи точки - завръщането на Магат в Мюнхен, където през 2005 и 2006 той спечели дубъл, а в началото на 2007 го уволниха. Или вратарският дуел между Крафт и Нойер, които са спрягани за един пост на Байерн и през следващия сезон.
Байерн е фаворит в мача, най-вече защото е домакин. Иначе и двата отбора се представят неубедително в Бундеслигата, но пък са на крачка от четвъртфинал в Шампионската лига.
За Шалке срещата има почти съдбовно значение за близкото бъдеще. Ако не победи отборът няма да играе в евротурнирите догодина и приходите ще паднат. А финансовата криза в клуба е тежка.
Алтернативата „победа или нищо” безспорно ще тежи, а в атака отборът на Феликс Магат ще е лишен от Хунтелаар - на тренировката в Мюнхен нападателят е обърнал коляно и спешно е откаран в клиника. Диагнозата: травма на коленните връзки.
При Байерн също има драматизъм – след позорното 1:3 у дома срещу Дортмунд нов домакински провал ще повлече тежки последици. Носителите на трофея обаче са в пълен състав, с Робени и Рибери във форма, и едва ли ще пропуснат шанса да стигнат отново до финалния мач.
През изминалия сезон двата отбора пак играха полуфинал - Байерн спечели като гост след продължения с 1:0. Сега везните пак клонят в тяхна полза.
Резултат: Байерн – Шалке 3:1

Началото на юни носи възможности за отлични финанси на 4 зодии
България и Германия отварят нова страница в стратегическото си партньорство
Рецепта за сладко от люти чушки
Никога невиждан астероид се приближава към Земята с около 32 000 км/ч тази вечер ВИДЕО
Ганев: Малко обсесираме с мисълта, че дерат населението
Най-новият кошмар на Британския кралски флот: фрегатите му са построени погрешно
Ген. Ралчев: Не е неочаквано, че Станчо Станев е новият председател на ДАНС
20 000 евро глоба за купуване на дизел? Така Европа се бори за екология
Новата Lada Niva ще повтаря Dacia Duster
Toyota RAV4 получи изненадваща нова технология
Pagani показа нова Zonda седем години след спирането на модела
Еди Хърн потвърди преговори за мегабитка между Бивол и Бенавидес
Еди Хърн каза дали ще има трилогия Джошуа – Усик
Официално: Никола Дипчиков излиза срещу легендата Александър Шлеменко
„Beyond the Bell“ - Мост между легендите и бъдещето в бойните спортове
Прозяването е „заразно“ и започва още в утробата
Откриха различни видове „вечни химикали“ в кръвта
Инхибин B при мъжа – какво показва за сперматогенезата?
Алерголози от цялата страна се включиха в Х-та Национална конференция „Пролетни алергологични дни“
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар