Реал Мадрид все пак ще бъде за известно време без суперзвездата си Кристиано Роналдо, стана ясно след направените изследвания на футболиста днес преди обед.
Снощи португалецът получи травма при победата над Малага със 7:0 като след срещата заяви, че проблемът не е сериозен, но едва ли ще играе в неделя срещу Сантандер.
Прегледите, които лидерът на столичани премина в местна клиника обаче установили, че става въпрос за мускулна травма на лявото бедро, заради която той ще трябва да почива между 10 и 15 дни.
Така Роналдо със сигурност ще пропусне и мача срещу Еркулес от испанското първенство следващия уикенд, като в тима са оптимисти, че ще успее да се възстанови за реванша срещу Лион от Шампионската лига на 16-и март.
„Кристиано Роналдо получи мускулна контузия първа степен на лявото бедро и очакванията са да успее да се възстанови за около 10-15 дни, като състоянието му ще бъде внимателно следено” пише в сайта на Реал.
Роналдо има 37 гола в 40 мача от началото на сезона, като мнозина смятат, че Белите зависят твърде много от него и евентуалната му липса в мача с Лион може да донесе сериозни проблеми на състава.