Фиорентина излезе на пето място в класирането след победа с 3:1 над Чезена в мач от 34-ия кръг на Серия А.

"Виолетовите" изпревариха генуезците Сампдория и Дженоа и се настаниха на петата позиция, даващо право на участие в квалификациите на Лига Европа.

Йосип Иличич вкара два гола преди почивката, втория от дузпа, а през втората част се разписа и бившият италиански национал Алберто Джилардино. Почетно попадение за Чезена вкара Алехандро Родригес в 59-а минута.

В същото време Лацио завърши 1:1 при гостуването на Аталанта и сдаде второто място на градския съперник Рома.

Лациалите остават трети с 63 точки, а Рома с 64 пункта си върна втората позиция след победата над Дженоа с 2:0 по-рано днес.

Джузепе Биава изведе Аталанта в резултата в 49-а минута, а Марко Пароло изравни за Лацио в 77-а минута.