Лацио надигна глава при дебюта на новия си треньор Симоне Индзаги. След срамната загуба от големия враг Рома (1:4) в градското дерби римските "орли" победиха Палермо с 3:0 като гост. Тимът на малкия Индзаги бе пълен господар на "Ренцо Барбера" и си опече мача още в първите 15 минути с голове на германския ветеран Мирослав Клозе.

Към края на мача резервата Фелипе Андерсон реши всичко с трети гол. Сицилианците наредиха 11-и пореден мач без победа и остават в зоната на изпадащите с равни точки с тима на Карпи.

Феновете на Палермо изляха гнева си, като през цялото време освиркваха любимия отбор и дори хвърляха бомбички и счупени седалки към терена, заради което реферът Джеварсони на два пъти прекъсваше срещата. През цялото време на пейката остана българският национал Ивайло Чочев.

Пред вратата на сицилианците завря от самото начало. Ранният натиск на Лацио доведе до два бързи гола в рамките на 5 минути. Първо в 10-ата Клозе бе оставен сам в наказателното поле след центриране от корнер и от десетина метра вкара за 1:0. В 15-ата минута Кейта стреля по диагонала, Соринтино изби, но германският таран с глава добута топката в мрежата - 2:0.

В играта на Палермо нямаше никакъв живец до почивката, като очевидно липсата на най-добрия футболист в състава Франко Васкес изглеждаше пагубна. Малко преди края на полувремето Кейта проби мощно през защитата на Палермо, литна и вратаря, но ударът му избит от Пацела на самата голлиния.

След почивката Лацио като че ли се отпусна и сицилианците поглеждаха по-често към вратата на съперника. В 51-ата минута Палермо получи отличен шанс за гол при пряк свободен удар до границата на наказателното поле, но Хилемарк стреля разочароващо високо в аут.

Кандрева и Клозе можеха да убият изцяло интригата в мача, но направиха сериозен пропуски. Това обаче направи влезлият като резерва Фелипе Андерсон в 72-ата минута, след като Клозе му свали висока топка сам срещу вратаря.

В последните 20 минути публиката на Палермо прибегна до друг вид бойкот - на "Ренцо Барбера" се възцари пълно мълчание, като се чуваха само подвикванията от двете пейки и терена. С победата Лацио се изкачи на осмо място в класирането и е само на четири точки от шестия Милан.

Палермо - Лацио 0:3