Франция успя да победи Италия с 3:1 в контролна среща, която се игра на стадион ''Сан Никола'' в Бари.

Това бе и неофициален дебют за новия селекционер на ''Скуадра Адзура'' Джанпиеро Вентура.

Всички в Италия пък гледаха с интерес мача заради дебюта на Джанлуиджи Доннарума под рамката на ''Скуадра Адзира''.

Лео Бонучи отсъстваше от състава на домакините по семейни причини, което позволи на Давиде Астори да стартира като титуляр, а пък гостите бяха без контузения си вратар Лорис. Вместо него под рамката бе Манданда, а пък Рафаел Варан се завърна в отбора след травма, след като пропусна Евро 2016.

Марсиал откри за гостите в 17-ата минута, но Пеле изравни четири минути след това. Жиру даде отново аванс на французите в 28-ата минута преди в 83-ата Курзава да оформи крайния резултат. х

Срещата започна доста интензивно и двата тима опитваха през първите минути да стигат до интересни положения.

В 4-ата минута Марсиал опита да намери Жиру на добра позиция в наказателното поле, но пасът му бе прекалено силен и Буфон успя да улови топакта.

И точно когато изглеждаше, че темпото започва да спада французите стигнаха до попадение.

Марсиал даде аванс на ''петлите'' в 17-ата минута, след като бе изведен по страхотен начин сам срещу вратаря от Погба и с нисък и премерен удар в близкия ъгъл от наказателното поле реализира.

Четири минути след това обаче Пеле изравни, след като бе намерен от Едер на точката на дузпата, а след това по ефектен начин се обърна и с удар по земя реализира.

При втората си опасна атака французите стигнаха отново до аванс, като този път голът бе дело на Жиру в 28-та минута.

Курзава отклони с глава една висока топка към малкото наказателно поле и французинът бе изведен очи в очи срещу вратаря, а след това с директен удар от воле изстреля кълбото в мрежата.

В 33-ата минута италианците имаха претенции за игра с ръка на Курзава в наказателното поле, но реферът подмина техните искания.

Минута след това удар на Едер от 25 метра премина на сантиметри покрай гредата.

Италианците се активизираха и малко след това и Кандрева опита опасен удар, който премина малко встрани целта.

В самия край на полувремето и Пеле пропусна страхотен шанс за италианците.

На почивката бяха извършени доста промени и това съвсем накъса темпото на игра.

Киелини направи много груба грешка и опитът му за пас към Де Шильо бе разгадан от Сидибе, който овладя топката и намери Жиняк, но ударът на нападателя премина покрай гредата.

Двамата наставници продължиха със смените и темпото на игра продължи да се накъсва.

В 83-ата минута Франция довърши домакините след гол на Курзава, който бе изведен от Погба и от много малък ъгъл в наказателното поле прати топката в далечния ъгъл.