Президентът на Световната федерация по футбол (ФИФА) Джани Инфантино порица тифозите, които са отправили маймунски звуци към Съли Мунтари и им предложи да говорят лице в лице с футболиста, който първоначално беше санкциониран заради протест срещу расизма.
Самият футболист, който играе за италианския Пескара заяви, че се е почувствал като престъпник, когато е видял два показани жълти картона заради напускането на терена без разрешение. Преди това ганайският халф поиска от съдията да прекрати срещата, която се игра на 30-и април в Каляри, но не получи разбиране, а жълт картон.
Футболистът вече спечели казуса пред италианската федерация, която отмени наказанието му, но Инфантино порица и съдията, че не следи разпорежданията на ФИФА. Централата отдавна е раздала на реферите наръчник за работа на терена в такива случаи.
"Процесът е в три стъпки. Първо се спира играта и след това се прави съобщение, а накрая се извеждат играчите и мачът се прекратява. ЗА съжаление идиотите са много, те трябва да бъдат наказани. Има ги навсякъде тези идиоти, но ние не бива да спираме да се борим с тях. Ще продължаваме да се борим".
"Трябва да реагираме на тези неща, когато се случват. Разбира се, че ще говоря с президента на италианската федерация Карло Тавекио, добави още той. Самият Тавекио също е търпял наказание заради расизъм през 2014-а година.








Космическият белег на близо 4 млрд. години: Учени изровиха най-стария кратер на Земята
От "Златната игла" до Кан: Пътят на Ивет Бианки в света на висшата мода
Гълъб Донев: Бюджетът за 2026 година е такъв, защото реалността го налага
Границите на издръжливостта: Калайджиев за подготовката за 1021 излитания и кацания за 14 часа
ГЕРБ разочаровани от бюджета на ПБ, очаквали да е по-амбициозен
Хотелиери пищят: Толкова зле не е било досега
Офталмолог: Силното слънце уврежда и очите
Кола се обърна по таван на булевард в София
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Бензиново завръщане: Най-интересните бъдещи коли с ДВГ - II част
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Иън Гари обясни защо подписа с Еди Хърн: Искам повече хора да знаят кой съм
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар13:49 | 9 май 2017 г.
Напиши коментар