Наполи разгроми Каляри с 3:0 на "Сан Паоло" в мач от 7-ия кръг на Серия "А". По този начин футболистите на Маурисио Сари записаха седма поредна победа през този сезон и оглавяват класирането с пълен актив от 21 точки.

Наполи подобри собствения си рекорд, който бе поставен миналата седмица, когато записа шест победи в първите шест кръга. Легендарният отбор, воден от Диего Марадона, бе постигнал пет победи в първите пет кръга.

Днешният успех записа още една златна страница в историята на клуба, като отборът отбеляза 25 гола в първите седем кръга, а през далечната 1957 година бяха реализирани 24 попадения.

Още в 4-ата минута Марек Хамшик откри головата си сметка.. Той се възползва от отлично подаване на Дрис Мертенс. Попадението бе под номер 114 за словака, който е само на един гол от легендата Диего Армандо Марадона, който има 115 попадения за Наполи и е голмайстор номер едно в историята на клуба.

Дрис Мертенс удвои от дузпа в 39-ата минута, след като тя бе отсъдена за нарушение срещу самия него.

Втората част започна с попадение на Калиду Кулибали, който бе точен в 47-ата минута.

До края футболистите на Маурисио Сари пропусна един куп положения, но до нов гол не се стигна.