Наполи продължава да хвърля сериозно ръкавицата на шампиона Ювентус и стиска здраво първото място в Серия А. Тимът на Маурицио Сари отвя с 5:0 като гост Каляри и се утвърди на върха.

Южняците изковаха успеха си още през първото полувреме след голове на Хосе Кайехон (29) и Дрис Мертенс (42). След почивката Марек Хамшик (61), Лоренцо Инсинье (73-д) и Марио Руи довършиха домакините. Така Наполи вече има 4 точки преднина на върха, тъй като домакинството на Ювентус на Аталанта бе отменено заради снеговалеж в Торино.

Двубоят започна равностойно, но постепенно тимът на Сари овладя инициативата. Така се стигна до 29-та минута, когато Алан намери на скорост Хосе Кайехон, който с много точен удар по диагонала направи 1:0. Минути преди края на първата част Дрис Мертенс покачи на 2:0, засичайки остро центриране на Елсед Хисай отдясно. Наполи можеше да вкара и трети гол преди почивката, но Инсинье пропусна сам срещу вратаря на Каляри.

Третият гол не закъсня. В 61-та минута Марек Хамшик реализира със запазената си марка - прекрасен удар от границата на наказателното поле. Хубавата игра на Наполи продължаваше и в 72-та минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, след като Леандро Кастан игра с ръка в наказателното си поле след удар на Инсинье. Именно италианският национал застана зад бялата точка и с лекота вкара за 4:0.

Последваха няколко пропуска пред вратата на Каляри, а в добавеното време на срещата Марио Руи направи 5:0 след прекрасно изпълнение от свободен удар.

Каляри - Наполи 0:5

0:1 Хосе Кайехон 29’

0:2 Дрис Мертенс 42’

0:3 Марек Хамшик 61’

0:4 Лоренцо Инсинье 73’-д

0:5 Марио Руи 90’

Каляри: Крагно, Романя, Кепители, Кастан, Фараго, Барела (77 - Дейола), Падоин (59 - Йонита), Ликоянис, Жоао Педро, Хан (62 - Косу), Паволети

Наполи: Рейна, Руи, Кулибали, Албиол, Хисай (74 - Маджо), Хамшик, Жоржиньо (75 - Диавара), Алан, Инсинье, Кайехон, Мертенс (64 - Жиелински)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/8GEDJps-ma8" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>