Аржентина победи с 2:0 Италия в контролна среща на стадион „Етихад“ в Манчестър, въпреки че голямата звезда на тима Лионел Меси не игра в мача. Магьосникът на Барселона получи почивка заради мускулно претоварване, но в негово отсъствие съотборниците му успяха да излъжат „Скуадрата“.

Евер Банега (75) и Мануел Лансини (85) вкараха за Аржентина, докато дебют за Италия записаха Федерико Киеза, Патрик Кутроне и Брайън Кристанте.

Италианците излязоха на „Етихад“ със специални фланелки с №13 в чест на Давиде Асторе. На тях бе изписано „Давиде е винаги с нас“. Тимът на временния треньор Луиджи Ди Биаджо започна добре срещата, но постепенно аржентинците поеха контрола. В 16-та минута Николас Отаменди засече мощно с глава центриране на Анхел Ди Мария от ъглов удар, но Джиджи Буфон показа страхотен рефлекс.

Последва опасен удар на Леандро Паредес от далечно разстояние, а топката мина на сантиметри от страничната греда. В края на полувремето Буфон отново показа световната си класа. Ветеранът отрази опасен удар на Талиафико отблизо, а секунди преди края на полувремето обезсърчи и съотборника си Гонсало Игуаин. Нападателят бе изведен с прекрасен пас от Ди Мария сам срещу Буфон, но вратарят на Италия спаси.

„Скуадрата“ започна много добре втората част, а само три минути след подновяването на играта Лоренцо Инсинье направи пропуска на вечерта. Нападателят на Наполи остана сам срещу Вили Кабайеро, но стреля много неточно от около десетина метра. В 59-та минута Кабайеро отрази удар на Чиро Имобиле, изведен зад защитата с прекрасен пас от Марко Верати. Инсинье имаше нов шанс за гол, но ударът му от далечно разстояние бе отразен.

Така се стигна до 75-та минута, когато Аржентина поведе. Банега направи двойно подаване с Ло Селсо пред границата на наказателното поле и с хубав удар с левия крак по тревата остави Буфон на място – 1:0. Десет минути по-късно латиноамериканците довършиха Италия. При бърза контраатака Мануел Лансини откри сметката си за националния отбор след хубав удар под гредата.

Аржентина – Италия 2:0

1:0 Евер Банега 75‘

2:0 Мануел Лансини 85‘

Аржентина: Кабайеро, Бустос (89 – Меркадо), Отаменди, Фацио, Талиафико, Паредес (64 – Банега), Билия, Лансини, Ло Селсо (77 – Павон), Ди Мария (64 – Пероти), Игуаин

Италия: Буфон, Флоренци (61 – Дзапакоста), Бонучи, Ругани, Де Шилио, Пароло (61 – Пелегрини), Верати (72 – Кристанте), Жоржиньо (87 – Белоти), Киеза (61 – Кандрева), Инсинье, Имобиле (74 – Имобиле)

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/iAKP1zveJAk" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>