Душан Влахович реализира хеттрик и помогна на Фиорентина да победи с 4:1 домакина Беневенто в мач от 27-ия кръг на италианското футболно първенство.

Флорентинци записаха първи успех като гост в калчото през календарната година и с 29 точки заемат 12-ото място. Възпитаниците на Филипо Индзаги пък продължават лошата си серия на вече 11 поредни мача без успех и с 26 точки са 15-и в подреждането.

Сръбският таран Влахович реализира три гола през първото полувреме, с което до голяма степен предреши мача.

Артур Йоницъ намали с глава след центриране от корнер в 56-ата минута, но четвърт час преди края Валантен Ейсерик оформи крайното 4:1 с прехвърлящ удар от наказателното поле след подаване на Франк Рибери.