Националът Атанас Илиев дебютира за Асколи в Серия Б, след като се появи като резерва при домакинската загуба на тима си с 0:2 от Беневенто.

Илиев се появи на терена на мястото на бившия играч на ЦСКА Диего Фабрини през второто полувреме, но не успя да помогне на тима си, който записа първа загуба за сезона.

В друг мач от днешната програма Андрей Гълъбинов започна като титуляр за Реджина при победата с 2:1 над СПАЛ. Таранът остана на терена до 63-та минута. За домакините точни бяха Перпарим Хатемай (16) и Адриано Монталто (63), докато за гостите точен от дузпа бе Салваторе Еспозито (32).

А Валентин Антов изгледа от пейката равенството на Монца с Тернана с 1:1. Дани Мота в 5-ата минута даде аванс на тима си след асистенция на Джулио Донати. В добавеното време на срещата обаче Тернана успя да стигне до точката, след като в 96-ата минута Кристиан Капоне успя да вкара топката във вратата на Ди Грегорио.