Аталанта и Удинезе завършиха наравно 1:1 в мач от деветия кръг на италианската Серия А. Домакините откриха в 57-та минута, когато Руслан Малиновски бе точен след асистенция на Марио Пашалич. В добавеното време на срещата обаче гостите от Удине стигнаха до точката след центриране от ъглов удар, засечено с глава от Бето. Малко преди това старши треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини бе изгонен от резервната скамейка за бурна реакция.

По този начин бергамаските не успяха да се реваншират за поражението си от Манчестър Юнайтед в Шампионската лига, когато водеха с 2:0, за да загубят в крайна сметка с 2:3 на „Олд Трафорд“. Тимът остава извън топ 4 на класирането с актив от 15 точки, с равен брой с четвъртия Рома, който по-късно приема лидера Наполи, но с по-лоша голова разлика от "вълците". Удинезе е 13-и с десет пункта.

В следващия кръг Аталанта гостува на Сампдория, докато Удинезе е домакин на Верона.