В невероятен мач изпълнен с обрати, 8 гола и 3 червени картона, Лацио и Удинезе завършиха 4:4 в 15-ия кръг на Серия А.

Двубоя предложи изключителна емоция, като можеше да завърши по вкякакъв начин, но сякаш равенството бе заслужено.

На „Олимпико“ гостите поведоха с 2:0 с два гола на Бето, а след като Чиро Иммобиле върна едно попадение, Молина направи 3:1 малко преди паузата.

След почивката обаче, Орлите се развихриха. Педро вкара в 51-ата минута, а в 56-ата Милинкович-Савич изравни. Малко след това Патрик от Небесносините бе изгонен, но в 69-ата минута и Молина бе отстранен за тима от Удине.

Стигна се и до 79-ата минута, когато Ачерби вкара с глава след статична ситуация. Лайнсменът сигнализира за засада, но след дълга намеса на ВАР голът бе зачетен и Лацио погледна към победата.

Дълбоко в добавеното време обаче, в 98-ата минута, гостите стигнаха до опасно статично положение, при което Форестиери намери Арслан и той с отличен изстрел реализира за 4:4!

Секунди след това се получи сдърпване и Уолъс от гостите бе изгонен, но така или иначе мачът завърши при този резултат, след което Лацио остана 9-и с 22 точки, а Удинезе е 14-и с 16.