Фиорентина надигра категорично Салернитана с 4:0 като домакин в среща от 17-ия кръг на италианската Серия А.

„Виолетовите“ откриха чрез Джакомо Бонавентура в 31-та минута. През втората част Душан Влахович отбеляза два гола (51, 84) и сложи точка на спора, а резервата Юсеф Малех оформи крайния резултат в 91-та минута на двубоя. Така Влахович продължава да води при реализаторите с 15 гола от началото на сезона, втори за момента е Чиро Имобиле от Лацио.

Фиорентина е пети в таблицата с 30 точки, на четири от четвъртия Аталанта, който обаче е с мач по-малко. Салернитана не успя да се отлепи от дъното и е с едва осем пункта. В следващия кръг новаците приемат шампиона Интер, докато „виолетовите“ посрещат Сасуоло.