Наполи разби Сасуоло с 6:1 като домакин в мач от 35-ия кръг на италианската Серия А.

Неаполитанци убиха интригата още през първото полувреме, когато вкараха четири безответни гола в мрежата на гостите. Калиду Кулибали, Виктор Осимен, Ървинг Лозано и Дрис Мертенс бяха точни за домакините. След почивката Мертенс вкара второто си попадение в срещата, а Амир Рахмани отбеляза шестия гол за Наполи.

Максим Лопес оформи крайния резултат, реализирайки почетното попадение за Сасуоло три минути преди края на редовното време. Наполи е на четири точки от първия в таблицата Милан, който тепърва ще играе своя мач. Сасуоло е десети с 46 пункта. В следващия кръг Наполи гостува на Торино, докато Сасуоло приема Удинезе.

В друг двубой от съботната програма, Каляри отстъпи на Верона с 1:2 у дома.