Козенца на Андреа Христов спечели ключовия плейаут срещу Виченца с 2:0 и запази мястото си във втора дивизия на Италия. Българският защитник изгледа сблъсъка от резервната скамейка, но неговите съотборници успяха да стигнат до успеха.

„Вълците“ финишираха на 16-ото място в крайното класиране на Серия Б и трябваше да се борят за оцеляването си.

Два гола на аржентинеца Хоакин Ларивей донесоха скъпоценната победа на Козенца. Домакините поведоха в самото начало на втората част, а в 67-ата минута Ларивей беше точен от дузпа и до голяма степен сложи точка на спора.

Съотборниците на Христов не изпуснаха комфортния си аванс и ще играят във втория ешелон на италианския футбол и през следващия сезон.

Старши треньорът на Козенца Пиерпаоло Бизоли направи доста смени, така че да задържи двата гола аванс, но така и не прибягна към услугите на българския национал.