Наполи няма спиране. Адзурите спечелиха 13-а поредна победа и увеличиха аванса си в класирането на 6 точки преди останалите срещи от 12-и кръг на Серия А. Виктор Осимен наниза хеттрик за победата с 4:0, а хората на Спалети вече имат 50 вкарани гола този сезон от общо 17 изиграни мача.

Осимен откри още в 4-ата минута, а до почивката резултата вече бе 3:0 с още един гол на нигериеца и попадение на Хвича Кварацхелия. Грузинската звезда асистира за двете попадения на централния нападател и има 8 гола и 9 асистенции от началото на сезона. Осимен оформи своя хеттрик след почивката. Това е първия му хеттрик в клубната кариера. Той е и първият нигериец с три попадения в един мач от Серия А и едва петия африканец с такова постижение след Джордж Уеа (1998), Мбома (1999), Салах (2015) и Кейта (2017).

С тези 13 поредни победи Наполи изравни постиженията на Интер през 2008 и Ювентус от 2016 г. Единственият италиански клуб с по-дълга поредица от победи във всички турнири е Милан на Фабио Капело през 1992 г. - 15.

Следващите мачове на Наполи са гостуване на Анфийлд в Шампионската лига и на Аталанта в първенството.