Верона продължава с възхода под ръководството на треньора Марко Дзафарони. Елас измъкна точка след 1:1 у дома срещу Лацио и от началото на календарната година има само една загуба в 6 срещи от Серия А. В този период бяха спечелени 9 точки. Въпреки това Верона остава в зоната на изпадащите на 18-ото място с 14 точки, на четири зад Специя.

Лацио пък за трети пореден мач не успя да спечели, след равенството с Фиорентина 1:1 и загубата от Ювентус за Купата на Италия с 0:1.

Орлите остават четвърти в класирането с 39 точки, на 4 зад втория Интер. Аталанта и Милан обаче са само на точка зад римляните в битката за място в Шампионската лига.

Лацио поведе в края на първото полувреме с прекрасен гол на Педро. Испанецът овладя топката в наказателното поле и с изумително завъртане я заби в далечния ъгъл за 1:0. Лацио обаче не успя да задържи аванса си. След почивката Верона изравни чрез изигралия първия си мач като титуляр за тима Сирил Нгонге.