Наполи почти си гарантира участие в топ 8 на Шампионската лига. Лидерът в Серия А смачка 2:0 Айнтрахт Франкфурт в първи 1/8-финален мач от най-комерсиалния турнир.

Така неаполитанци са спокойни преди реванша след 3 седмици, който е в Италия.

Победната серия на Наполи продължава с пълна пара. Тимът има само 3 загуби през сезона във всички турнири. И всички в бившия тим на Диего Марадона вярват, че този сезон могат да вдигнат Ушатата.

Наполи можеше да разгроми противника, но пропуски на Осимен и Кварацхелия лишиха италианците от по-изразителна победа. Грузинецът пропусна и дузпа през първата част.

В началните минути на второто полувреме пък германският тим остана с 10 души, след като Коло Муани бе изгонен с директен червен картон.

Домакините стартираха по-уверено срещата. Немският клуб натисна лидера в Италия в първите минути. Още в 5-ата звездата на Айнтрахт Коло Муани се измъкна в назателното поле и стреля по диагонала. Шутът му обаче излезе в аут.

Пет минути по-късно Марио Гьотце опита да изненада вратаря на гостите с удар от воле, но не намери целта.

Коло Муани опита да преодолее няколко защитници на Наполи в 12-ата мин. Френският национал обаче бе спрян от защитник на гостите. Муани падна на тревата и поиска дузпа, но съдията Артур Диаш даде знак, че играта е чиста.

Халфът на Айнтрахт Даичи Камада бе на косъм от това да си отбележи нелеп автогол в 18-ата мин. Полузащитникът запрати топката към вратата си и само добрата намеса на Кевин Трап предотврати автогола.

Втората половина на частта премина под диктовката на Наполи.

Първо Кварацхелия тества стража на домакините с мощен шут от далечна дистанция.

Гредата спаси Айнтрахт в 34-ата мин. Ървинг Лосано бе изведен сам срещу вратаря на домакините. Мексиканецът стреля, без да се замисля, но топката чукна левия страничен стълб на Трап.

Виктор Осимен стигна до топката, но бе съсечен в наказателното поле. Реферът веднага посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби  Кварацхелия. Грузинецът обаче изпълни слабо дузпата и Трап спаси.

Натискът на Наполи даде резултат в 40-ата мин. Италианският тим организира бърза атака. Лосано пусна перфектния пас към Осимен, който от близка дистанция не сбърка. Това бе 21-и гол за звездата на неаполитанци във всички турнири.

Не бе изминала и минута, а италианският тим можеше да води с по-комфортен аванс. Осимен вкара от същата позиция, но този път бе в положение на засада и голът бе справедлимо отменен.

Второто полувреме започна, както завърши първото - с натиск на гостите.

Бомбен шут на Лосано в 55-ата мин попадна право в обсега на Трап, който боксира.

Минута по-късно Наполи пропусна нова чисто положение. Хвича Кварацхелия бе изведен сам срещу вратаря от Лосано. Грузинският нападател опита да прехвърли Кевин Трап, но немският страж изби.

Ситуацията за Айнтрахт стана още по-сложна в 58-ата мин. Коло Муани бе изгонен с директен червен картон след брутално нарушение. Нападателят настъпи Замбо Ангиса в една спорна топка около границата на наказателното поле на гостите и съдията Диаш го прати преждевременно към съблекалните, без дори да прегледа ситуацията с ВАР.

Наполи реши всичко в срещата в 65-ата мин.

Кварацхелия получи в наказателното поле. Грузинецът се обърна с лице към вратата и пусна триков пас с пета към Джовани Ди Лоренцо на границата на наказателното поле. Италианецът с прецизен удар не остави никакви шансове на Трап и резултатът стана 2:0. Головият пас бе под номер 15 за Кварацхелия през този сезон.

Червеният картон остави още повече свободни пространства за играчите на Наполи. При една от атаките, в които италианците имаха числено предимство, Замбо Ангиса стреля, губейки равновесие. Шутът му обаче мина малко встрани от вратата на Айнтрахт.

Германците организираха най-добрата си атака в 80-ата мин.

Тимът от бундеслигата разигра с по едно докосване. Топката стигна до дясното крило, където играч на домакините видя свободния Даичи Камада. Японецът чакаше в наказателното поле. Шутът му обаче попадна право в ръцете на Алекс Мерет.

Вратарят на Наполи не се забави и веднага изрита топката към чакащия в предни позиции Виктор Осимен. Нигериецът пое, напредна и стреля от малък ъгъл, но Трап не позволи топката да порази мрежата му за трети път.

В добавеното време стражът на домакините отново ги спаси. Трап отрази хубав изстрел на резервата Симеоне, който замени Виктор Осимен.

Айнтрахт - Наполи 0:2

Голмайстори: 0:1 Осимен (40); 0:2 Ди Лоренцо (65);

Стартови състави:

Айнтрахт: Кевин Трап, Филип Макс, Тута, Еван Н`Дика, Бута, Джибрил Соу, Кристиян Якич, Даичи Камада, Марио Гьотце, Йеспер Линдстрьом, Рандал Коло Муани

Наполи: Алекс Мерет, Матиас Оливера, Мин-Джей Ким, Амир Рахмани, Джовани Ди Лоренцо, Пьотр Жиелински, Станислав Лоботка, Андре Замбо Ангиса, Ървинг Лосано, Хвича Кварацхелия, Виктор Осимен