Наполи победи с 3:0 Айнтрахт Франкфурт в реванша от осминафиналите на Шампионската лига и за първи път в историята си е сред най-добрите 8 отбора в турнира на шампионите. Досега дори и с Диего Марадона в състава тима не бе преодолявал осминафинал в турнира.

Наполи се превърна в седмия италиански тим, който стига четвъртфинал в Шампионската лига. Адзурите се присъединиха към Милан, Интер, Ювентус, Лацио, Рома и Аталанта. Единствено Англия и Испания имат повече четвъртфиналисти - по 8.

Наполи е и най-резултатният тим в Шампионската лига до тук. Хората на Спалети са вкарали общо 25 гола в 8-те мача. Адзурите вкараха 10 пъти на Аякс, 6 пъти на Рейнджърс, 5 пъти на Айнтрахт Франкфурт и 4 гола във вратата на Ливърпул.