Виктор Осимен си осигури голмайсторския приз в Серия А с два гола при равенството 2:2 с  Болоня в предпоследния кръг от калчото. Нигериецът вече има 25 гола за сезона и води с 4 попадения пред Лаутаро Мартинес от Интер.

Наполи пък остана с 87 точки в актива си и не може да подобри клубния рекорд от точки - 91 при Маурицио Сари. В последния кръг Наполи приема Сампдория и ще получи и титлата за шампион.

Осимен ознаменува своя мач №100 за Наполи с гол №57 и №58 за партенопеите. Само през тази кампания нигериеца има повече голове, отколкото през миналите два сезона взети заедно. Миналата година Осимен завърши с 14, а преди това вкара 10 пъти.

Именно той откри резултата в 14-ата минута след гигантска грешка на вратаря на Болоня Скорупски. Полският страж подаде топката право в краката на Осимен и той прати топката в празната врата. Скорупски направи 3 огромни спасявания до почивката, но след нея отново капитулира срещу Осимен.

Този път Бароу сбърка при изнасянето и Бережински изведе Осимен, който с мощен удар прокара топката между краката на вратаря. Гол №25 за сезона. Само петима играчи в големите пет първенства в Европа са вкарали поне 25 гола в шампионата този сезон. Това са Ерлинг Холанд (Манчестър С), Килиан Мбапе (ПСЖ), Хари Кейн (Тотнъм) и Александър Лаказет (Лион).

Осимен ще се нареди до звезди като Гонсало Игуаин, Единсон Кавани и Диего Марадона, които са печелили титлата „капоканониере“ с екипа на Наполи.

Болоня върна един гол чрез Фъргюсън, а след това резервата Де Силвестри направи 2:2 с глава след корнер. В добавеното време Болоня вкара и трети гол, но той бе отменен заради засада.