Лече ще играе в Серия А и през следващия сезон след инфарктна победа с 1:0 като гост на Монца. Гол от дузпа в 11-ата минута да добавеното време дело на Лоренцо Коломбо донесе животоспасяващите три точки за Джалоросите. Кръг преди края на сезона южняците имат 36 точки и са на 16-о място. Лече обаче има пет точки повече от Специя и Верона, които ще определят последният изпадащ в последния кръг.

Драмата в Монца бе огромна. Домакините пропуснаха дузпа 8 минути преди края. Тогава Баскирото фаулира Колпани и след разглеждане с ВАР рефера Довери отсъди дузпа. Гиткяер я изпълни, но вратаря Владемиро Фалконе спаси. Това е 14-ата дузпа, която стража на Лече е спасил в кариерата си от 46 изпълнени срещу него.

Драмата дойде в дълбоко в добавеното време. Отново намеса на ВАР и дузпа отсъдена от Довери за игра с ръка на Гиткяер. Лоренцо Коломбо изпълни точно и донесе победата с 1:0 и спасението за Лече.