Наполи направи успешен старт на защитата на титлата, като обърна от 0:1 до 3:1 новака Фрозиноне като гост. Адзурите бяха без звездата Хвича Кварацхелия, който остана в Неапол, заради мускулни болки. Новият треньор Руди Гарсия заложи като титуляр на новото попълнение Каюст, който стартира в средата на терена.

Още в 6-ата минута шведа направи дузпа, като изрита нескопосано съперник при един корнер. Новото попълнение Арауи бе точен от бялата точка, за да открие резултата. Така за първи път от 1996 г. новак в Серия А вкара първия гол за новия сезон.

Много бързо Наполи изравни. Матео Политано завърши с плътен удар една контраатака, а вратаря Турати не се намеси добре и резултата стана 1:1. Гол на Джакомо Распадори бе отменен заради засада, но още преди почивката Виктор Осимен направи 2:1 за гостите. Джовани ди Лоренцо проби до аутлинията и върна топката към Осимен, който с мощен удар под гредата изведе шампионите напред.

След почивката Осимен вкара втория си гол в мача отново след асистенция на Ди Лоренцо. За първи път в кариерата си Ди Лоренцо прави две асистенции в един мач от Серия А. Шест от последните му 10 асистенции са за попадение на Осимен. Нигериецът, който спечели голмайсторския приз миналия сезон с 26 попадения е първия Капоканониере, който стартира с 2 гола от Лука Тони (2007) насам.