Шампионът на Италия Наполи е с пълен актив от 6 точки, след като се справи без проблеми и със Сасуоло у дома. Адзурите победиха с 2:0, като успеха можеше да е много по-голям. Хората на Руди Гарсия пропуснаха дузпа, удариха греда и отправиха 25 удара към вратата на неровердите, които завършиха мача с 10 души. Така след успеха с 3:1 над Фрозиноне в първия кръг шампиона на Италия има 6 точки от първите два мача, колкото имат още Милан и Верона.

Хвича Кварацхелия отново не бе в стартовия тим на Наполи, макар да бе възстановен и седна на пейката. В сравнение с първия кръг Замбо-Ангиса смени Каюст. Още в първата минута домакините можеха да открият. Ди Лоренцо изведе Распадори, но удара му срещна гредата. След четвърт час игра Наполи вече водеше. Политано бе съборен в наказателното поле и след намесата на ВАР рефера отсъди дузпа. Виктор Осимен вкара третия си гол за сезона.

До почивката повече голове нямаше, а в първата минута на второто полувреме Осимен пропусна чисто положение, като не уцели вратата след удар с глава. В 51-ата минута Сасуоло съвсем се предаде, след като Максим Лопес бе изгонен с директен червен картон. Французинът явно каза нещо на съдията, който веднага го прати в съблекалните.

Наполи получи втора дузпа след час игра. Този път след корнер Рахмани стреля с глава, топката срещна ръката на защитник и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Распадори, който стреля над вратата. Руди Гарсия пусна в игра Кварацхелия и само пет минути след това грузинеца изведе по изумителен начин Ди Лоренцо, който с премерен удар направи 2:0. До края Наполи пропусна още положения, но трите точки бяха осигурени.