Виктор Осимен и Хвича Кварацхелия донесоха първа победа на Наполи у дома в Серия А от 2 месеца, след като вкараха по веднъж за успеха с 2:1 над Каляри. Благодарение на успеха Наполи е четвърти с 27 точки от 16 кръга.

Шампионът на Италия бе 4 поредни срещи без успех на стадион "Марадона" в първенството. В тях тима взе само една точка. Последният успех на Наполи у дома в първенството бе на 29 септември.

След 77% контрол на топката и 15 удара, Наполи не успя да вкара гол през първата част. Всичко се реши в 6 луди минути след паузата. В 69-ата Виктор Осимен откри. Той засече с глава центриране на резервата Марио Руи. В ответната атака обаче Каляри изравни. Лувумбо центрира и Паволети от упор засече в мрежата. В 75-ата минута дойде победния гол. Осимен се развихри и жонглира между четирима в наказателното поле. Нигериецът отигра три пъти на коляно и после центрира към Кварацхелия, който с мощен удар и с помощта на гредата направи 2:1.

Каляри остава близо до дъното с 13 точки, но тима на Раниери е извън зоната на изпадащите на 16-о място.