Аталанта отново не успя да спечели и за втори пореден мач завърши наравно в Серия А. След 1:1 с Лацио преди Нова Година, в първата среща от първенството за 2025 г. бергамаските направиха само 0:0 като гост на Удинезе. И точката е добре дошла за Ла Дея, защото Удинезе изпусна много положения.
Още миналия кръг Аталанта отстъпи първото място на Наполи с равенството срещу Лацио. Отпадането от Интер за Суперкупата на Италия последва на старта на 2025 г. Сега тима бе без Матео Ретеги, Хуан Куадрадо и Джанлука Скамака все още бяха контузени, докато при фриуланите Лоренцо Лука бе наказан, а Мадука Окойе, Кейнан Дейвис, Ойер Зарага и Лаутаро Джанети са контузени.
Флориан Товен нанесе удар от границата на наказателното поле, но Берат Джимисити остана окървавен след неприятен сблъсък с Кингсли Ехизибуе по време на същата атака и бе сменен. Джорджо Скалвини попречи на Товен да се разпише от шест метра. Марко Карнезеки направи изключително спасяване, за да извади от линията удара на Джака Бижол с глава след корнер.
Удинезе някак си не успя да поведе в края на полувремето, защото Алексис Санчес, който отбеляза 200-ата си поява в Серия А, стреля с глава в гредата, а след това ударът му от шест метра се отби в напречната греда. Аталанта така и не създаде нищо. Чак в добавеното време имаше удар, който бе едва вторият им удар към вратата в целия мач. Опит на Лазар Самарджич, което вратарят Разван Сава успя да избие.
Така двата тима поделиха по точка. Аталанта все пак изпревари Наполи и има 42 на сметката си. Адзурите играят утре срещу Верона.







Полицаи спасиха бебе в критично състояние в Пловдив
Удар на СДВР в София: Хванаха жена с фентанил секунди преди наркосделка
До 180 млн. евро ще бъдат инвестирани в иновативни български компании
Полицаи спасиха 6-месечно бебе в Пловдив: майката ги нарече "ангели"
Защо "човешкият принтер" Натали Харп е най-отдадената помощничка на Тръмп?
Исторически влекач от Втората световна война изплува от дълбините на Дунав
OSCA: забравеният символ на автомобилното изкуство
Защо задната скорост може да вие като развалена прахосмукачка
7 култови спортни коли, които си отидоха без наследник
Как изглежда Toyota Prius, която минава по 20 000 км на месец
Двубоят Джошуа – Фюри е под въпрос: Надеждата угасва
На този ден: Терънс Крофорд стана абсолютен шампион след нокаут над Джулиус Индонго (ВИДЕО)
Двама български джудисти стартират на световното първенство за кадети
Майкъл Пейдж дебютира в RAF срещу Александър Шлеменко
Проф. Юта-Берглер Клайн: GPT-1 антагонистите, използвани при диабет и за отслабване, предпазват и сърцето
Нов ЯМР, скенер и линеен ускорител ще заработят в ИСУЛ от есента
Психология за родители: Тръгването на ясла или градина – как да подкрепим детето при адаптацията
С фото изложбата „Всеки нов живот заслужава шанс“ Майчин дом отбелязва 50 години неонатология
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар