Антонио Конте разкрива, че е променил тактиката на Наполи за мача с Милан, след като загуби Скот Мактомини, но въпреки това е успял да победи Милан с 2:1. "Това е един от онези дни, в които мразя да бъда треньор", каза наставникът след успеха. Партенопеите започнаха перфектно този огромен мач, като поведоха с 2:0 до 19-ата минута с голове на Матео Политано и Ромелу Лукаку. Те дори оцеляха при дузпа на Сантяго Хименес, парирана от Алекс Мерет. Но Лука Йович намали и се стигна до нервен финал.
"Доминирахме през първото полувреме срещу много силен отбор на Милан, който започна с амбицията да спечели Скудетото и допълнително подсили състава през януари", каза Конте. "Трябваше да форсирам ситуацията със Замбо-Ангиса, тъй като той се завърна от националния отбор с травма, но в последния момент загубихме Мактомини, така че трябваше да поема риска. Давид Нерес също не беше играл от дълго време", продължи Конте.
"Неизбежно постепенно загубихме интензивност и започна да се прокрадва известен страх. Това е важна победа, която ни държи в челото близо до Интер, а също така ни дава добра преднина пред петото място. Не забравяйте, че местата в Шампионската лига дори не бяха първоначалната ни амбиция, а започнахме да се опитваме да влезем в Европа."
"Победата днес беше от основно значение, следващото ни гостуване в Болоня е много трудно, но все още сме близо до върха. След осем месеца упорита работа би било лудост да не вярваме в нещо изключително. Знаем, че Интер са като танк и според мен, при цялото ми уважение към останалите, те са на различно ниво от останалите в лигата. Ние все още сме горе и ще видим какво ще се случи. Ако възстановим всички играчи до пълна физическа форма, можем да си кажем думата, но само ако всички се върнат."
Това беше така необходимият импулс, като се има предвид, че Наполи имаше само една победа в предишните седем кръга на Серия А.
"Не беше лесно днес срещу Милан, отбор, който трябва да бъде уважаван. Няма да кажа, че днешният ден можеше да връчи Скудетото на Интер, но със сигурност можеше да създаде голяма разлика, която беше трудна за преодоляване", добави Конте. "Ние дадохме силен отговор. Би било по-добре, ако се научим да задържаме преднината си и да се чувстваме по-комфортно..."







Васил Терзиев: Ще има червен килим за Дара! Браво, че не се отказа
Дара превзе водещите световни медии: Bangaranga е химн с фолклорната енергия на България
Лоши са условията за туризъм в планините
Георги Клисурски: "Евровизия" отваря ново перо в бюджета
Отвлякоха най-малко 42 деца от училище в Нигерия
Нестандартният Ричи Кълвър с първа изложба у нас
Suzuki Vitara навъртя 700 000 км за 9 години без повреди
Maserati GT2 Stradale дебютира в България
Как инженерите от VW направиха Scirocco с два двигателя
Фантастичен Mercedes 300 SL спечели Вила д'Eсте 2026
Ронда Раузи приключи Джина Карано за 17 секунди
UFC Vegas 117: Резултати
MVP MMA 1 с грандиозен старт в Лос Анджелис – нокаути, събмишъни и бързи финиши
Конър Макгрегър се завръща срещу Макс Холоуей в UFC 329
Как да разпознаем симптомите на артериалната хипертония?
Какво помага при колики?
Фондация „Нашите недоносени деца“ представя Харта на малките герои
Как се извършва лечението на RSV инфекция при бебето
Коментари
Напиши коментар05:43 | 9 апр 2025 г.
Напиши коментар