Президентът на Европейската футболна асоциация (УЕФА) Александър Чеферин определи инфраструктурата на италианския футбол като "ужасна и категорично най-лошата" сред петте водещи първенства в Европа.
В интервю за телевизия "SportMediaset" и излъчено днес, Чеферин е попитан за отхвърлената кандидатура на стадион "Сан Сиро" за домакинство на финала на Шампионската лига и за продължаващите дискусии относно плановете за нов стадион в Милано.
"Футболната инфраструктура на Италия е в срамно състояние. Вие сте една от най-големите футболни държави, печелили сте много пъти Световно първенство, Европейско първенство, Шампионски лиги. В същото време сред големите държави имате далеч най-лошата инфраструктура", заяви Чеферин.
"Честно казано, малко ми омръзнаха тези италиански дискусии за инфраструктурата. Защото всичко, което виждаме, са дискусии и никакво действие", добави словенецът.
"Клубовете имат нужда от помощ от правителството, имат нужда от помощ от общините. Частните инвеститори ще инвестират, сигурен съм, също така. Време е да се направи нещо, защото инфраструктурата е ужасна", продължава лидерът на европейския футбол.
Митичният милански стадион "Сан Сиро" ще бъде домакин на церемонията по откриването на Зимните олимпийски игри през февруари 2026-а година. А Италия ще бъде съорганизатор на Европейското първенство по футбол за мъже през 2032 г. заедно с Турция.
"Все още не се притеснявам за Евро 2032. Мисля, че сега правителството е разбрало, че трябва да направи нещо", продължава той. "Имам голямо доверие на Габриеле Гравина, който е моят първи заместник-председател. Той ще направи всичко възможно, за да преодолее разликата с другите страни от топ 5".







7 правила за безопасно каране на колело
Лекар със съвети как да се предпазим от хранителни инфекции в жегите
Тези 3 зодии са най-добрите спътници за лятна почивка
Лудогорец продължава без грешка, Ботев (Пловдив) падна в Разград
Пламъци край бреговете на гръцкия остров Скирос, пожарът наложи превантивни евакуации (ВИДЕО)
България със сребро в отборната надпревара на Световното по художествена гимнастика
Милан разби Манчестър Юнайтед след зрелищен обрат
Този кемпер разполага не с едно или две, а с пет легла!
Новият часовник на Mercedes изостава с един ден за 1040 години
Германски производител готви революционни спирачки
Volkswagen поема нов курс – по-малко модели, повече иновации
Рой Джоунс-младши: Боксът вече не е толкова зрелищен, колкото преди
Дакота Дичева сваля гипса на двете ръце
Анализ: Махачев срещу Мачадо Гари – може ли размерът да се окаже решаващ?
Макензи Дърн и Джилиън Робъртсън се изправят в битка за титлата на UFC 330
Отити при децата през лятото – рискови групи, профилактика и клинични особености
УМБАЛ „Лозенец“ представя преживелищни подходи в психотерапията
Билки-репеленти срещу насекоми
Първа двойна трансплантация у нас: Лекари от ВМА присадиха черен дроб и бъбрек
Коментари
Напиши коментар00:57 | 9 май 2025 г.
09:47 | 7 май 2025 г.
02:10 | 7 май 2025 г.
00:46 | 7 май 2025 г.
00:02 | 7 май 2025 г.
Напиши коментар