Световният шампион Германия отнесе звучен шамар от Аржентина в приятелски мач, игран на стадион "Есприт Арена" в Дюселдорф. Гаучосите спечелиха с 4:2 и си отмъстиха частично за загубения финал на Мондиал 2014.

В отсъствието на контузения Лео Меси герой на вечерта стана Анхел Ди Мария, който не игра на финала на световното първенство в Бразилия заради контузия.

Аржентина откри резултата в средата на първата част чрез Серхио Агуеро, а пет минути преди почивката се разписа и Ламела. И двете попадение бяха реализирани от въздуха, като с две асистенции се отчете Анхел Ди Мария.

Германия също имаше своите възможности, но три пропуска направи Марио Гомес, като в два от случаите таранът бе останал сам срещу вратаря на световните вицешампиони Ромеро.

Второто полувреме започна с дъжд от голове. Ди Мария записа трета асистенция, подавайки на Федерико Фернандес, а малко след това записа името си и сред голмайсторите. Андре Шюрле върна един гол секунди по-късно, а десетина минути преди края на редовното време Марио Гьотце вкара след рикошет.

Така серията на Германия от 18 поредни мача без загуба приключи. При последното си поражение (през лятото на 2013 година) Маншафта също получи четири гола, губейки 3:4 от САЩ.

Германия сътвори бърза контраатака в седмата минута, при която Кристоф Крамер изведе Марио Гомес отдясно, но диагоналният удар на тарана от около двайсетина метра бе парирана от Ромеро.

Двата отбора редуваха скоростни атаки и към двете врати, без да се стига до нова опасност. В 20-тата минута обаче гаучосите откриха резултата, когато Анхел Ди Мария центрира с външен фалц към границата на малкия пеналт и там Кун Агуеро засече с десния крак от движение.

Бяха изминали малко повече от две минути, когато сантиметри разделиха Бундестима от изравнителен гол. Световният шампион матира защитата на противника, но силният удар на Тони Кроос извън наказателното поле профуча покрай дясната греда.

Южноамериканците не възнамеряваха да бранят аванса си дълбоко в своята половина и сътвориха нова добра атака. Този път Рохо проби в полето на съперника и стреля по диагонала, но Нойер спаси.

В 28-та минута Марио Гомес даде отговор на всички, които се учудваха защо не намери място на Мондиал 2014 в Бразилия. След серия от финтове на Крамер топката стигна до непокрития Гомес, който остана сам срещу Ромеро, но от пет метра би в краката му.

На отсрещната врата Ди Мария се разходи като на парад, но Нойер отрази удара му. После Агуеро надбяга германската защита, но шутира покрай левия страничен стълб.

Андре Шюрле пропусна след изпълнение от фаул на Кроос и малко след това Аржентина удвои аванса си. Ди Мария центрира в близост до аутлинията към Ламела, който "хвана" топката от воле, от около 12 метра, пращайки я в горния ляв ъгъл.

В 45-тата минута Марко Ройс стреля от около 18 метра и Ромеро боксира. Кълбото попадна у Марио Гомес, който отново остана очи в очи с аржентинския страж, но от осем метра би в аут с левия крак.

Малко след подновяването на играта Аржентина вкара трето попадение. Ди Мария центрира от фаул към далечната греда, където Федерико Фернандес надскочи Матиас Гинтер и прати топката зад влезлия като резерва Роман Вайденфелер с помощта на страничната греда.

В 50-тата минута резилът на германците започна да придобива застрашителни размери. Този път най-добрият на терена Анхел Ди Мария получи от Сабалета, нахлу в наказателното поле и копна майсторски над слисания Вайденфелер.

Няколко секунди по-късно Бундестимът спечели корнер, след изпълнението на който Ромеро спаси удара на Андре Шюрле, но бе безпомощен при добавката отблизо. На отсрещната врата отново Ди Мария изтормози отбраната на домакините, но този път Вайденфелер спаси.

Момчетата на Йоги Льов натиснаха, създавайки многоходови атаки и по двата фланга. Шут на Марко Ройс бе блокиран, а при поредната контра на Аржентина Ламела не достигна до топката след центриране на Ди Мария.

Марко Ройс се завъртя чудесно в средата на второто полувреме и стреля от движение, но изстрелът му профуча покрай левия страничен стълб. Нов негов удар срещна десния страничен стълб!

В 78-та минута все пак Германия вкара втори гол. Марио Гьотце отправи страхотен удар от въздуха, при който топката рикошира в тялото на Фернандес и влетя в мрежата зад Ромеро.

Германия бе по-активният отбор в заключителната част на срещата, но дефанзивният вал на гостите някак си успяваше да се справи с набезите на световните шампиони.

Германия - Аржентина  2:4

0:1  Серхио Агуеро - 20'

0:2  Ерик Ламела - 40'

0:3  Федерико Фернандес - 47'

0:4  Анхел Ди Мария - 50'

1:4  Андре Шюрле - 52'

2:4  Марио Гьотце - 78'

Германия: Нойер (Вайденфелер - 46'), Хьоведес (Рюдигер - 77'), Гинтер, Гроскройц, Дурм, Крамер, Кроос (Руди - 71'), Ройс, Дракслер (Подолски - 33'), Шюрле (Мюлер - 57'), Гомес (Гьотце - 57')

Аржентина:  Ромеро (Андухар - 80'), Демикелис, Федерико Фернандес, Рохо, Сабалета (Кампаняро - 77'), Билия, Масчерано, Перес (Аугусто Фернандес - 46'), Ди Мария (Алварес - 86'), Агуеро (Гайтан - 83'), Ламела (Гаго - 68')