Германия разфасова черната си котка Италия с 4:1 в приятелска среща по футбол, която се игра на стадион "Алианц Арена" в Мюнхен.

Така легендата на Италия Джанлуиджи Буфон отново инкасира четири попадения на този стадион, дни след историческото 4:2 за Байерн срещу Ювентус в Шампионската лига.

Момчетата на Йоахим Льов имаха тотално превъзходство през първото полувреме и се оттеглиха заслужено на почивка с два гола аванс. Тони Кроос откри резултата с шут около дъгата, а точно преди паузата Марио Гьотце удвои с глава.

В средата на второто полувреме Бундестимът вкара още две попадения. Йонас Хектор завърши разкошна контра с участието на Гьотце и Дракслер, а Месут Йозил реализира отсъдената за фаул срещу Руди дузпа.

В 83-ата минута Италия вкара почетен гол чрез Ел Шарауи, но нападателят имаше късмет заради получил се рикошет.

Двата отбора започнаха доста спокойно и едва в осмата минута се създаде лек смут в наказателното поле на гостите. Руди се опита да намери Йозил с хубаво подаване, но в последния момент бранител в синьо изчисти. На отсрещната врата пък Матс Хумелс се намеси блестящо при опит за скрит пас зад гърба на германската отбрана.

Юлиан Дракслер отправи точен удар по диагонала, но Джанлуиджи Буфон внимаваше и не беше затруднен. Преди да измине четвърт час игра Джакерини спря непозволено опасна акция на Руди отдясно и беше декориран с жълт картон.

В средата на първото полувреме по-активните германци откриха резултата. Томас Мюлер центрира отдясно, получи се рикошет от Бонучи и Тони Кроос мушна кълбото в долния десен ъгъл с фалцов удар около дъгата.

Последва страховита тупалка на Томас Мюлер, но Буфон беше застанал на правилното място и боксира. При една от редките акции на адзурите Инсиние шутира много високо.

Секунди преди края на редовната част Бундестимът удвои аванса си. Томас Мюлер центрира към границата на малкия пеналт, където Марио Гьотце засече с глава и заби топката в долния ляв ъгъл. Интересното е, че резервата на Байерн Мюнхен изпревари за високата топка Дармиан и Бонучи.

Малко след подновяването на играта италианците стигнаха до първа опасна ситуация пред пазената от Тер Стеген врата. Монтоливо получи в наказателното поле и би с левачката, но покрай страничната греда. После и Джакерини стреля в аут.

Преди да изтече един час игра Германия направи аванса си класически след показна контраатака. Марио Гьотце чукна прекрасно с пета за Дракслер, който не се полакоми и върна назад към Йонас Хектор. Последният нямаше какво друго да стори, освен да намери опразнената врата. По-лошата новина за италианците е, че при петичката на Гьотце асът на гостите Леонардо Бонучи получи неприятна контузия и беше заменен.

Гостите успяха да сътворят две прилични атаки, но първо Дзадза стреля мощно в аут, а след това Ел Шарауи прати кълбото в ръцете на Тер Стеген от фаул.

Четвърт час преди края на редовното време Руди беше изпуснат от защитата на Италия, финтира Буфон и беше спънат от стража. Реферът логично посочи бялата точка и Месут Йозил реализира отсъдената дузпа с технично изпълнение в горния ляв ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/H06LgMzaqUs" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В 83-ата минута Скуадрата все пак стигна до почетен гол. Стефан Ел Шарауи отправи сравнително слаб удар, но се получи рикошет в тялото на Рюдигер и Тер Стеген остана изненадан.

<iframe width="420" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/j7EhHWFjIxY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Германия - Италия 4:1

1:0 Тони Кроос - 24'
2:0 Марио Гьотце - 45'
3:0 Йонас Хектор - 59'
4:0 Месут Йозил - 75', дузпа
4:1 Стефан Ел Шарауи - 83'

Германия: Тер Стеген, Мустафи, Хумелс, Рюдигер, Хектор (Гинтер - 85'), Руди, Кроос (Крамер - 90'), Йозил, Дракслер (Фоланд - 85'), Мюлер (Джан - 69'), Гьотце (Ройс - 61')

Италия: Буфон, Бонучи (Ранокия - 61'), Ачерби, Дармиан, Мота (Пароло - 68'), Монтоливо, Флоренци (Де Силвестри - 61'), Джакерини (Ел Шарауи - 69'), Бернардески, Дзадза (Антонели - 78'), Инсиние (Окака - 68')