С хеттрик на дебютанта Серж Гнабри Германия разби Сан Марино с 8:0 като гост в световна квалификация, която се игра в Серавале.

Световният шампион нанесе ранен двоен удар чрез Сами Кедира и Серж Гнабри, като срещата се играеше пред вратата на домакините.

При следващите четири гола за германците в ролята на голмайстори се изреждаха бекът Йонас Хектор и крилото на Вердер Бремен Гнабри, изиграл първия си официален мач за Маншафта.

Матиа Стефанели си набута автогол десетина минути преди края, а след това Кевин Фоланд вкара първия си гол за националния тим. Така Германия събра 12 точки и е безапелационен лидер в групата си, докато Сан Марино е на дъното без спечелена точка.

Момчетата на Йоахим Льов очаквано започнаха по-активно и още в самото начало слаб удар на Гнабри беше спасен, но в седмата минута Сами Кедира откри резултата. Той получи извеждаш пас от Илкай Гюндоган, финтира вратаря и прати топката в мрежата.

Две минути след това Гнабри все пак успя да се разпише след неособено добра намеса на вратаря Алдо Симончини и прати кълбото в долния десен ъгъл.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/UdO7vulni2I" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Гомес се опита да копне леко покрай Симончини, но последният спаси с върха на пръстите си, за да откаже Гюндоган след това, а неточни удари отправи Гнабри и отново Гюндоган.

Беше изминал половин час игра, когато Германия направи преднината си класическа. Марио Гьотце пусна хитро за Йонас Хектор, който не уцели топката по най-добрия начин, но все пак матира вратаря.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/as75IeRlLmQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В края на първата част Томас Мюлер на два пъти беше отказан от вратаря на Сан Марино, а два гола на Марио Гомес бяха отменени заради засада.

Бундестимът натисна и в началото на второто полувреме, но неточни удари отправиха Гюндоган на два пъти и Марио Гомес, който стреля над целта от точката на дузпата.

Преди да измине един час игра правещият дебют за националния тим Серж Гнабри вкара втория си гол в мача, засичайки по ефектен начин от въздуха центриране на Джошуа Кимих.

В средата на второто полувреме втория си гол в мача вкара и бекът Йонас Хектор, който мушна топката хитро между краката на вратаря след подаване на Марио Гьотце.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/w6g7E4yLJNM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Четвърт час преди края на редовното време Томас Мюлер хвърли разкошен пас за Гнабри и младокът реализира по страхотен начин от въздуха с вътрешен фалц.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/HySJ451b_iQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

В 82-ата минута се стигна и до автогол на Стефанели, който нямаше какво да стори при карамбол в малкия пеналт на футболното джудже. Три минути след това Кевин Фоланд вкара първия си гол за националния отбор след завъртане с левия крак и подаване на Мюлер преди това.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/tV-t9ak_AvQ" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Сан Марино - Германия 0:8

0:1 Сами Кедира - 7'
0:2 Серж Гнабри - 9'
0:3 Йонас Хектор - 32'
0:4 Серж Гнабри - 58'
0:5 Йонас Хектор - 65'
0:6 Серж Гнабри - 76'