Сензацията в Бундеслигата от есенния дял на шампионата РазенБалшпорт Лайпциг започна годината с тежко поражение 1:5 от Аякс в контрола, която се игра на португалска земя.

Три гола за четирикратния европейски клубен шампион мушна бившият младежки национал на Германия Амин Юнес, разписал се в 21, 39 и 46-а минута. Датчанинът Каспер Долберг и Анвар Ел Гази вкараха другите два гола за холандците  в 37-ата и 81-ата минута.

Дави Зелке вкара почетния гол за абсолютния дебютант в Бундеслигата в средата на второто полувреме, но към края на мача получи контузия в бедрото и трябваше да напусне терена принудително.

Това е второ тежко поражение за Лайпциг през този сезон и второ поредно. Както е известно, вторият в Бундеслигата загуби последния си мач за 2016 година с 0:3 срещу шампиона Байерн Мюнхен.