Германия постигна разгромна победа над Сан Марино със 7:0 в световна квалификация от Група "С" за класиране на Мoндиала в Русия.

В този мач Йоахим Льов даде шанс за изява на доста резервни футболисти и практически Маншафта излезе с една камара неопитни играчи в редиците, а големите звезди липсваха.

Срещата се явяваше и като подготвителен за настоящия състав, за Купата на Конфедерaциите на която звездите няма да получат шанс да играят, тъй като се нуждаят от задължителна почивка след тежкия сезон.

Юлиян Дракслер от ПСЖ бе капитан на германците, а Льов не бе повикал за тази среща и за предстоящия турнир всички свои най-големи звезди, като например Нойер, Хумелс, Боатенг, Йозил, Кроос, Кедира, Мюлер и други.

Въпреки силно отслабения състав на германците те не срещнаха проблеми със своя опонент.

Попаденията бяха дело на Дракслер (11-а минута), Вагнер (16-а, 29-а и 85-а минути), Юнес (38-а минута), Мустафи (47-а минута) и Брандт (72-а минута). Без съмнение силно впечатление направи хеттрика на нападателя на Хофенхайм Вагнер.

След срещата страната е лидер в своята група с актив от 18 точки, докато Сан Марино е с 0 точки от 6 мача.

Мачът започна ударно за домакините и в 11-ата минута Дракслер успя да овладее една избита към него топка в близост до границата на наказателното поле и с хубав удар насочен към далечния ъгъл даде аванс на своите в резултата.

Пет минути след това Вагнер удвои, след като засече прекрасно центриране на Кимих с глава от близка дистанция.

Голеадата през първото полувреме продължи и Вагнер вкара второто си попадение в срещата, в 29-ата минута.

Нападателят на Хофенхайм бе намерен пред малкото наказателно поле от Юнес и без проблеми добута кълбото в мрежата.

В 38-ата минута и Юнес, който е футболист на холандския Аякс, се разписа във вратата на противника.

Той бе точен с удар от близка дистанция.

До почивката нямаше повече попадения, а две минути след подновяването на играта Мустафи направи преднината на домакините още по-убедителна след удар, който бе отправен малко преди малкото наказателно поле.

След петте гола аванс логично темпото на игра в играта на домакините се успокои.

В 72-ата минута с "летящ плонж" с глава Брандт вкара за 6:0 след прекрасно центриране на Кимих, а до края домакините вкараха още един гол.

В 85-ата минута Вагнер оформи хеттрика си след удар с глава от близка дистанция.

ГЕРМАНИЯ - САН МАРИНО 7:0
1:0 Дракслер 11