Кевин Фоланд отбеляза хеттрик за отбора на Байер Леверкузен, който направи поредна крачка към спечелване на квота за Шампионската лига с победа с 4:1 срещу Айнтрахт Франкфурт.

Фоланд вкара головете си след 70-та минута, а Юлиян Брандт откри с глава в 20-та. Франкфурт пък изравни временно чрез Марко Фабиан, който преди ден научи новината, че ще загуби треньора си Нико Ковач. Хърватинът подписа договор с Байерн Мюнхен и ще води баварците през следващия сезон в германското първенство по футбол.

Леверкузен остана на четвърто място с 51 точки и вече има пет повече от Хофенхайм, Франкфурт и РБ Лайпциг.

Хофенхайм победи предпоследния в класирането Хамбургер ШФ с 2:0 с голове на Серж Гнабри и Адам Салай, докато Лайпциг гостува на Вердер Бремен в неделя в преследване на квота за Лига Европа. Байерн Мюнхен пък посреща Борусия Мьонхенгладбах по-късно днес.

Щутгарт завърши наравно 1:1 срещу Хановер, а Дейви Зелке отбеляза домакински гол номер 1000 за Херта Берлин при победата с 2:1 срещу Кьолн.