Един от най-успешните български треньори Георги Василев е добре приет и в Германия, като името му винаги ще бъде в сърцата на феновете и в историята на Унион (Берлин). През 2001-а година като отбор от Втора дивизия Василев заведе Унион на финал за Купата на Германия (загубен с 0:2 от Шалке), а също така участва и в турнира за Купата на УЕФА.
Сайтът www.bz-berlin.de направи и материал за Георги Василев, който е озаглавен: "Треньорът-легенда Василев не донесе късмет!". Сега Василев дойде заедно с дъщерите си София и Гергана да прекарат Коледните празници в Берлин и разбира се, да гледа мач на своя отбор Унион.
"Бях обещал на малката ми дъщеря. Тя никога не е посрещала Коледа в Берлин", разказва Василев. Той е посрещнат от бившия си помощник в клуба Kлаус Дитер Хелбих и заедно с изпълнителния директор Оскар Коше бяха заедно на мача с Ауе. Но присъствието на Василев не донесе късмет на Железните от германската столица и те бяха сразени с 0:3, което се оказа и тяхната първа загуба за сезона.
Унион (Берлин) е на 4-о място във Втора Бундеслига с 31 точки от 18 мача, като имат 7 победи и 10 равенства.
"За съжаление, Унион претърпя първо поражение с мен на стадиона. И това не е добре, явно не им донесох късмет. Аз се надявам, че в края на сезона емоциите ще бъдат други и отборът ще се изкачи най-после в Бундеслигата. И следя всеки един мач на отбора, чета в интернет, защото периодът с Унион е много важен момент от моя живот", казва още Георги Василев, който е бил шампион с Левски, с ЦСКА и с Етър (Велико Търново).
Специалистът пристигна в германската столица на 19-и декември, на 23-и е бил на мача с Ауе, а освен това е посетил и Коледното събиране с песни на феновете, което се провежда за 4-и пореден път. През тази година на легендарния стадион Старото лесничейство се събраха 28.500 души, емоционално и исторически свързани с Унион (Берлин).







Рецепти за закуски с тиква и чиа
Лесни начини за почистване на дома без химии
Хороскоп за всички зодии за 5 ноември: Приятни изненади и успехи
Проучване: 75% повече валежи в пустинята Сахара във втората половина на XXI век
Ето защо Ана де Армас е скъсала с Том Круз
Премиерът на Северна Македония обвини България в тормоз
Седем мигранти са задържани на граничен преход "Кулата"
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
5 проблема, които нискокачественото гориво причинява
Националите на лагер в Гърция преди Европейското първенство в Будапеща
Девин Хейни: „Кроуфорд вече е постигнал всичко, време е да се оттегли“
Валтър Уокър: „Не съм готов за топ 10 на тежка категория в UFC — имам още много да уча“
Агит Кабайел ще защитава временната си титла на WBC на 10 януари в Германия
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар