Волфсбург завърши 1:1 срещу гостуващия Хофенхайм в среща от петия кръг на германския футболен шампионат и пропусна да се изкачи до третото място в класирането.

Възпитаниците на Оливер Глазнер останаха непобедени от началото на сезона, но с актив от 9 точки паднаха на осмата позиция. Хофенхайм е 11-и с 5 точки. Лидер е РБ Лайпциг с 13 точки, пред Байерн Мюнхен с 11 и Борусия Дортумнд с 10.

През първото полувреме на стадиона беше тихо, след като феновете на домакините не скандираха в знак на протест срещу провеждането на срещи от Бундеслигата в понеделник вечер.

Себастиан Руди изведе гостите напред в шестата минута, но половин час по-късно Волфсбург изравни с гол на Адмир Мехмеди.

Домакините изглежда контролираха мача след почивката, но в края Кристоф Баумгартнер и Роберт Сков пропуснаха да донесат победата на гостите.