Шалке 04 загуби у дома от Аугсбург с 0:3 в първи двубой от неделната програма на 27-ия кръг в германската Бундеслига.

Пред празните трибуни на „Фелтинс Арена“ възпитаниците на Дейвид Вагнер търсеха първи успех в шампионата от 17 януари, но отново разочароваха с представянето си и вече девет последователни срещи нямат победа във висшия ешелон на Германия. Резултатът бе открит още в шестата минута след прекрасен пряк свободен удар, реализиран от Едуард Льовен.

Последваха добри минути за домакините, като най-доброто положение се откри пред Раби Матондо, но ударът му бе отразен от стража на гостите Андреас Луте. През втората част Аугсбург стигна до нови две попадения във вратата на Маркус Шуберт. Първо, Ноа-Жоел Саренрен-Базе наказа грешка в отбраната за 2:0, а класиката бе оформена в продължението на мача от Сержио Кордова.

Така, Аусбург се отдалечи на седем точки от опасната зона след успеха в дебюта на новия наставник Хайко Херлих, докато Шалке остава осми в таблицата. В следващия кръг, „кралскосините“ гостуват на Фортуна Дюселдорф, докато Аугсбург приема у дома Падерборн. /БГНЕС