Националният отбор на Германия разби Армения с 5:0 на стадион "Мерцедес-Бенц Арена" в Щутгарт, в квалификационен мач за Световното първенство.

Бундестимът не остави никакво съмнение кой е по-класният отбор и още през първата част вкара цели 4 попадения.

Серж Гнабри изведе своите напред още в 6-та минута, а само 9 по-късно, отново той, удвои преднината на домакините. Марко Ройс се разписа в 35-та минута и покачи на 3:0, а в последната минута на първото полувреме Тимо Вернер направи 4:0 и съвсем отчая амремнците.

Седем минути след подновяването на играта, гол отбеляза и халфът на Борусия Мьонхегладбах Джонас Хофман и резултатът стана 5:0. В добавенето време на мача Карим Адейеми получи хубав пас от Флориан Вирц и с техничен удар оформи крайното 6:0!

Победата изкачи Германия на 1-во място в група "J" с 12 точки от 5 мача, а Армения е на втора позиция с 10 пункта.

В следващия си мач Бундестимът ще гостува на Исландия, а арменците ще приемат селекцията на Лихтенщайн.

Германия - Армения 6:0

1:0 - Гнабри 6'
2:0 - Гнабри 15'
3:0 - Ройс 35'
4:0 - Вернер 45'
5:0 - Хофман 52'
6:0 - Адейеми 90+1'