Хофенхайм надигра Волфсбург с 3:1 у дома в двубой от шестия кръг на германската Бундеслига.

Ридле Баку даде аванс за гостите в 25-та минута, но домакините успяха да изравнят в добавеното време на първата част чрез Андрей Крамарич. След почивката Хофе удари съперника в заключителния четвърт час, вкарвайки два гола. Първо, Кристоф Баумгартнер оформи пълния обрат в 74-та минута, а седем по-късно Павел Кадерабек сложи точка на спора с трето попадение.

Така, Волфсбург загуби за първи път през сезона в първенството след четири победи и равенство. Тимът е на трето място в класирането с 13 точки, докато с победата Хофенхайм е вече девети с осем пункта. В следващия кръг Волфсбург приема Борусия Мьонхенгладбах, докато Хофенхайм гостува на Щутгарт.