Германия победи Израел с 2:0 в приятелска среща, която се игра на стадион "ПреЗеро Арена" в Зинсхайм.

Селекционерът на Бундестима Ханзи Флик заложи на офанзивен титулярен състав, който наложи доминация още от самото начало на двубоя.

За първите 45 минути германците имаха осезаемо и смазващо игрово предимство от 10:0 удара и 70% владеене на топката.

Резултатът обаче беше открит чак десетина минути преди почивката от Кай Хаверц, а в добавеното време на първото полувреме Тимо Вернер удвои след пас на Илкай Гюндоган.

Възпитаниците на Флик продължаваха да държат контрола на мача и след рестарта, но изстрел на Джамал Мусиала беше блокиран, а след това вратарят на Израел Офир Марсиано отказа Юлиан Дракслер.

Последваха куп смени и в двата лагера, които видимо се отразиха на темпото на игра. Германците не изпускаха инициативата, но и те сякаш вече чакаха последния съдийски сигнал.

В 88-ата минута домакините получиха дузпа за нарушение срещу резервата Лукас Нмеча, но Томас Мюлер уцели гредата. В 94-ата минута Йонатан Коен пък пропусна дузпа за Израел след спасяване на вратаря Кевин Трап.

След последния съдийски сигнал статистиката показа 22:4 удара за германците.