Германия записа третото си равенство в 3-та група на Лигата на нациите - 1:1 като гост на Унгария. Бундестима изоставаше след само 6 минути на “Пушкаш Арена”, след като Жолт Наги даде аванс на домакините. Само три по-късно обаче Йонас Хофман изравни. Това беше общо четвърто поредно равенство на Бундестима и всичките при резултат....1:1.

Вратарят на немците Мануел Нойер имаше няколко впечатляващи намеси, докато съотборниците му пропуснаха изгодни положения пред отсрещната врата. В крайна сметка двубоят завърши без победител, подобно на другата среща в групата Англия и Италия (0:0).

В класирането водят италианците с 5 точки, пред унгарците с 4, германците с 3 и англичаните с 2.

Двубоят започна изненадващо, след като още в 6-та минута домакините откриха резултата. След разбъркване в наказателното поле на немците топката попадна у Жолт Наги, който с мощен удар под гредата не остави никакви шансове на Нойер - 1:0 за Унгария.

Бундестима обаче отговори много бързо. Само три минути по-късно Нико Шлотербек пусна превъзходен диагонален пас и намери зад защитата на домакините Йонас Хофман. Последният елиминира вратаря на маджарите с първото си докосване, а с второто насочи топката в опразнената врата - 1:1.

До края на полувремето Германия диктуваше играта, но Вернер, Хаверц и Зюле нямаха късмет пред гола. В заключителните минути пък след фалцов удар на Раум топката мина на сантиметри от вратата.

Атила Фиола пък бе много близо до втори гол за домакините, след като изскочи сам срещу Нойер и опита от малък ъгъл да мушни топката покрай краката на вратаря. Нойер обаче отрази.

Хората на Ханзи Флик продължиха да владеят по-продължително време топката и през втората част. Германците обаче намираха трудно пространства в сгъстената защита на унгарците.

Най-доброто положение за Бундестима бе пропуснато в 73-та минута, когато Хофман отново изскочи зад защитата на домакините. Хофман и Вернер останаха сами срещу Гулачи, но полузащитникът се подвоуми какво да направи и в крайна сметка взе грешното решение - опита пас към Вернер, който обаче бе къс и защитник на унгарците изчисти в ъглов удар.

В 80-та минута домакините организираха хубава контраатака, а резервата Газдаг стреля мощно от границата на наказателното поле. Нойер обаче изби топката над вратата.

Унгария - Германия 1:1
1:0 Жолт Наги 6’
1:1 Йоас Хофман 9’

Унгария: Гулачи, Ланг, Орбан, Атила Салай, Фиола, А. Наги, Стайлс (87 - Вечей), Л. Наги (69 - Него), Шалай (75 - Газдаг), Собослай, Адам Салай (69 - Адам)

Германия: Нойер, Шлотербек, Зюле, Керер, Раум, Кимих, Горецка (69 - Гюндоган), Хофман (85 - Нмеча), Мусиала (78 - Бранд), Хаверц (85 - Адейеми), Вернер (78 - Мюлер)