Шампионът на Европа Италия продължава да страда през тази календарна година. След като "адзурите" не успяха да се класират за второ поредно Световно първенство, сега претърпяха историческа загуба от Германия.

Бундестимът смаза с 5:2 хората на Роберто Манчини, като успехът им можеше да е още по-изразителен. За първи път от 1957 г. Италия допуска толкова голове във вратата си в един мач. За последно това се случи преди 65 г. при 1:6 от Югославия.

В класирането в група 3 на дивизия "А" на Лигата на нациите, лидер със 7 точки излезе Унгария след убедителния успех с 4:0 като гост на Англия. Германия има 6 т., италианците са с 5 пункта, докато островитяните са на дъното с едва 2 т. и още нямат победа.

Домакините можеха да поведат още в 7-ата минута, когато Лерой Сане нанесе удар от границата на пеналтерията, който профуча встрани от лявата греда. Отговорът на Италия дойде малко по-късно, след като Джакомо Распадори връхлетя върху центрираната топка и я изстреля, но Мануел Нойер внимаваше и спаси умело.

Така се стигна до 10-ата минута, когато Германия поведе. Давид Раум намери Джошуа Кимих след разбъркване в наказателното поле и асът на Байерн Мюнхен с нисък удар матира Джанлуиджи Донарума за 1:0!

После Бундестимът имаше контрол над мача и Антонио Рюдогер можеше да покачи с глава, но топката излезе в аут. След това Тимо Вернер на два пъти не се възползва от добри възможности, а след 33 минути игра Джонас Хофман отправи нисък удар към, но Донарума направи страхотно спасяване.

В 39-ата минута вратарят на ПСЖ спаси хубаво изпълнение и на Сане, секунди по-късно Вернер стреля точно под напречната греда, но отново Донарума беше на мястото си.

В продължението на първото полувреме Алесандро Бастони извърши грубо нарушение в наказателното поле срещу Хофман и Германия получи дузпа. Зад топката застана Илкай Гюндоган, който не сбърка за 2:0!

Малко след подновяването на играта Германия сложи точка на спора. Томас Мюлер реагира най-бързо след рикошет и заби топката в мрежата за 3:0!

В 68-ата минута домакините тотално съсипаха Италия. Серж Гнабри демонстрира страхотен поглед върху играта и подаде към Вернер, който този път не сбърка за 4:0! Резилът за Италия стана пълен секунди по-късно след нов гол на нападателя на Челси. Грешка на защитата даде шанс на дебнещия Вернер да преодолее Донарума за 5:0!

В 78-ата минута Италия стигна до почетен гол. Вилфред Ньонто чукна топката в мрежата почти от голлинията, след като тя попадна в краката му от щастлив рикошет. В 94-ата минута гостите стигнаха до още едно попадение, дело на Алесандро Бастони след корнер, но това беше крайно недостатъчно.

Германия – Италия 5:2

Голмайстори: 1:0 Кимих (10), 2:0 Гюндоган (45+2-д), 3:0 Мюлер (51), 5:0 Вернер (68, 69), 5:1 Ньонто (78), 5:2 Бастони (94)

Германия: Нойер, Клостерман, Зюле (87-Тах), Рюдигер, Раум, Гюндоган (88-Щах), Кимих, Хофман (64-Гнабри), Мюлер (75-Мусиала), Сане, Вернер (76-Нмекел)
Селекционер: Ханзи Флик

Италия: Донарума, Калабрия, Манчини (78-Скамака), Бастони, Спинацола (65-Димарко), Фратези (46-Капрари), Кристанте, Барела, Политано, Распадори (46-Скалвини), Ньонто
Селекционер: Роберто Манчини

Стадион: "Борусия-Парк", Мьонхенгладбах
Съдия: Ищван Ковач (Румъния)
Жълти картони: Рюдигер, Сане (Германия)

Снимка: БГНЕС