Представителят на Трета лига в германския футбол Елверсберг хвърли бомбата от началото на първи кръг в турнира за Купата на Германия, след като отстрани елитния Байер Леверкузен след зрелищна драма с 4:3.

По-непретенциозният от двата тима поведе още във втората минута Яник Рохелт. Три по-късно „аспирините“ изравниха чрез Адам Хложек. Домакините отново дръпнаха в резултата след точно реализирана дузпа от страна на Кевин Кофи. Чарлс Арангис възстанови паритета, но до края на първото полувреме Елверсберг поведе за трети път чрез Лука Шнелбахер.

Около четвърт час преди края на редовното време Кевин Конрад направи резултата 4:2, а Патрик Шик върна едно попадение за гостите в самия край, но то се оказа недостатъчно за отбора от Първа Бундеслига.

Напред за Купата продължиха още Падерборн, Хайденхайм, Любек, Бохум и Санкт Паули.