РБ Лайпциг е първият финалист в турнира за Купата на Германия по футбол.

В двубой от полуфиналната фаза на състезанието тимът от Лайпциг не остави шансове на домакина Фрайбург, побеждавайки с 5:1, като ще играе на финала на турнира за трета поредна година.

Тимът на РБ Лайпциг си осигури победата още до почивката, след като поведе с 4:0 с голове на Дани Олмо в 13-ата минута, Бенямин Хенрикс минута по-късно, Доминик Собослай в 37-ата и французина Кристофър Нкунку в добавеното време на първата част. Освен с гола си, Олмо се отчете и с асистенции за останалите три попадения.

През втората част Фрайбург върна едно попадение чрез Михаел Грегорич в 75-ата минута за 1:4, пише Фокус. Крайното 5:1 за РБ Лайпциг оформи Собослай от дузпа дълбоко в добавеното време на двубоя.

От 58-ата минута РБ Лайпциг игра с десет души, след като хърватският национал Йошко Гвардиол получи червен картон.

Вторият финалист ще определят на 3 май (сряда) тимовете на Щутгарт и Айнтрахт (Франкфурт) . Двубоят е от 21:45 чмаса българско време в Щутгарт.