Вердер не успя да победи Кьолн - 1:1 в мач от 33-ия кръг на Бундеслигата. Въпреки това тимът на Илия Груев си гарантира оставането на германския елит и през следващия сезон.

След ремито Кьолн остава на 10-ата позиция с актив от 42 точки, докато Вердер е 12-и с 36.

Българският национал изигра едно полувреме. Той започна като титуляр, но беше сменен на почивката.

В осмата минута пред Вердер се откри първият голов шанс. Ударът на Марвин Дукш обаче беше спасен от Марвин Швебе. Пет по-късно и Иржи Павленка трябваше да се изявява. Той се намеси чудесно и отказа Флориан Кайнц.

Така се стигна до 36-ата минута, когато „козлите“ излязоха напред в резултата. Щефан Тигес засече с глава центриране в наказателното поле и от близко разстояние порази целта. В самия край на първата част Тим Хюберс можеше да удвои за Кьолн, но след корнер ударът му с глава не намери целта.

След почивката Вердер заигра по-добре и успя да се добере до скъпоценната точка, благодарение на гола на Романо Шмид в 73-тата минута. Марвин Дукш даде асистенцията.

В последния кръг от Бундеслигата Вердер Бремен гостува на Унион Берлин в мач без особено значение, докато Кьолн посреща Байерн Мюнхен.