Байерн Леверкузен постигна четвърти пореден успех в Бундеслигата, налагайки се с 1:2 над Волфсбург след паузата за националните отбори.

Джонатан Фримпонг откри резултата в 13' след страхотен летящ шпагат, за да бутне кълбото в мрежата. Павао Перван хвана изстреля, но не и преди топката премине с целия си обем, както доказаха повторенията, но най-вече системата „ястребово око“.

Максонс Лакроа изравни резултата малко преди почивката, но в средата на втората част Алехандро Гримално върна „аспирините“ напреде в резултата и това се запази докрай.

Отборът на Чаби Алонсо остава на върха в класирането след 8 изиграни кръга и дори в този период има едно-единствено равенство.

„Вълците“ обаче навлязоха в серия от две поредни загуби и вече се оформят, като отбор от средата на подреждането.