Третодивизионният Саарбрюкен победи с 2:0 Айнтрахт Франкфурт, който елиминира Левски в Лигата на конференциите, и поднесе още една от големите сензации в турнира за Купата на Германия. След като в миналия кръг този тим отстрани Байерн (Мюнхен), сега Саарбрюкен направи същото на 1/8-финалите със седмия в Бундеслигата и петкратен носител на трофея.

В 64-тата минута Кай Брункер даде аванс на своя тим. В 79-ата минута Лука Кербер удвои с удар отблизо.

Отборът на Щутгарт елиминира Борусия (Дортмунд), след като постигна успех като домакин с 2:0. В 55-ата минута Серу Гираси откри резултата в полза на домакините. Силас заби второто попадение за „швабите“ в 78-ата минута.

Байер (Леверкузен) също е четвъртфиналист за Купата на Германия, след като спечели с 3:1 като домакин на втородивизионния Падерборн.