Щутгарт и Байер Леверкузен не успяха да се изненадат така, както изненадаха всички останали отбори в Първа Бундеслига от началото на сезона. Двата тима си поделиха точките след равенство - 1:1.

Крис Фюрих ознаменува добрата игра на домакините през първата част с гол малко преди почивката, докато Флориан Вирц изравни веднага след подновяването на играта.

Цяло чудо бе, че в този мач имаше само два гола, защото общо двата тима създадоха 42 голови положения по официална статистика. 18 удара на мериха очертанията на двете врати, но някак Александер Нюбел и Лукас Храдецки не допуснаха повече попадения. Унгарецът бе особено вдъхновен днес и би имал всички претенции за приза „Играч на мача“.

Що се отнася до класирането, Байер остава лидер с 36 точки, но двете поредни равенства създават риск от навлизане в лоша серия току преди полусезона. Щутгарт на свой ред се наслаждава на времето си в топ 4, защото РБ Лайпциг и Борусия Дортмунд остават на безопасна дистанция за момента.