Отборът на Байер Леверкузен направи поредна крачка към първа титла на Германия, след като победи Кьолн с 2:0 като гост в мач от 24-ия кръг на Бундеслигата. Тимът на Шаби Алонсо се възползва от грешната стъпка на конкурента Байерн Мюнхен в петък и вече има 10 точки чиста преднина на върха в класирането.

Двубоят в Кьолн започна зле за домакините, след като още в 15-та минута Ян Тилман получи директен червен картон и остави своите с човек по-малко. Байер се възползва от ситуацията и поведе в резултата в 38-та минута чрез Жереми Фримпонг, а в 73-та минута Алекс Грималдо сложи точка на спора с втори гол. До края гостите не допуснаха изненада и стигнаха до 20-та победа от началото на сезона в едва 24 мача.

По този начин Леверкузен вече има 64 точки, десет повече от втория Байерн, като до края остават 10 кръга. Кьолн заема 16-то място в класирането с актив от 17 точки.