Спортният директор на Байер Леверкузен Симон Ролфес е бил оптимист, че Чаби Алонсо ще остане в клуба по време на преговорите за новия договор на треньора.
"Притеснения нямаше, бяхме спокойни. Чувството ми винаги ме караше да съм оптимист", каза Ролфес пред телевизия "Скай".
Алонсо обяви вчера, че ще остане в лидерите на Бундеслигата през следващия сезон, въпреки интереса от бившите му клубове Байерн Мюнхен, Ливърпул и Реал Мадрид. Байерн и Ливърпул се нуждаят от нови треньори през лятото след напускането съответно на Томас Тухел и Юрген Клоп. Карло Анчелоти поднови контракта си с Реал до 2026 ггодина, когато изтича и договорът на Алонсо в Байер Леверкузен.
Ролфес каза, че е важно за клуба да има "ясна посока" по време на международната пауза, за да може да се концентрира върху футбола.
"Решаващото нещо беше да има диалог с Чаби, а не с някой друг", добави той. Както е известно, Чаби беше свързван с бившите си отбори Ливърпул, Реал Мадрид и Байерн Мюнхен.
Леверкузен посреща Хофенхайм по-късно днес. Тимът води в класирането с 10 точки пред втория Байерн Мюнхен. Отборът също е на полуфинал за Купата на Германия и на четвъртфинал в турнира Лига Европа.








Американските самолети започнаха да напускат летище "Васил Левски"
Халкидики се превърна в звездата на пазара на ваканционни жилища
"Черно море" привлече чуждестранен халф
Бащата на Сияна: Крият истината за трагичното ПТП на "Тракия" с деца
Колоната от коли в посока Гърция е над километър ВИДЕО
Вицепремиерът Гълъб Донев: Това не е бюджет на реалността
Автомобил изгоря на магистрала "Хемус"
Китайските производители отнеха големия коз на японците
Нови данъци и такси за паркиране трябва да изгонят SUV от градовете
Проблем за Chevrolet Corvette ZR1 - след 295 км/ч съсипва боята си
Смяна на предавки без връщане на газта - как е възможно?
Отложиха реванша между Флойд Мейуедър и Мани Пакиао
Ако Кубрат Пулев беше победил Мурат Гасиев, можеше ли да стане световен шампион?
Джон Джоунс посочи фаворита за Махачев – Гари
Джон Джоунс загатна за завръщане: Движа се така, сякаш никога не съм си тръгвал
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар12:51 | 24 апр 2024 г.
05:11 | 31 мар 2024 г.
17:33 | 30 мар 2024 г.
Напиши коментар